Історія створення

У 1905 році в містечку Потоки Кременчуцького повіту Миргородського полку німецький граф ІрезенСтокасімов, що жив тоді у Петербурзі, скуповує землі у княжни Аврамової і, укріпивши берег річки Псла, розпочинає будівництво свого маєтку.

У планах Стокасімова було зведення чотирьохповерховогопалвцу, але місцеві майстри-селяни встигли побудувати лише два перших поверхи – на заваді стали події 1917 року. Після Жовтневої реврлюції граф емігрує до Франції, залишивши нерухомість на Полтавщині.

У 1923 році тут знаходився дитячий будинок, а з 1928 року приміщення передали під середню школу.

Під час Великої Вітчизняної війни з червня-вересня 1941 року в школі розмістився лазарет Червоної армії, а на місці поховання померлих солдат встановлено обеліск.

З кінця 1942 року до 1943 року на території школи знаходився німецький штаб з радянськими військовополоненими. При відступі окупанти зруйнували додаткові будівлі, але головний корпус залишився неушкодженим. У жовтні 1943 року заняття учнів були відновлені.

Школа пропрацювала до 1969 року, а з1970 року – відкрито допоміжну школу-інтернат, яка проіснувала до 2010 року.

У 2010 році рішенням сесії обласної ради від 26.02.2010 року Потоківську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат реорганізовано і на правах структурного підрозділу передано на баланс Кременчуцького педагогічного училища імені А.С. Макаренка. У липні 2010 року почалися роботи по реконструкції закладу.

У лютому 2012 року відбулося урочисте відкриття навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» для обдарованої молоді Полтавщини.

Метою навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» є здійснення не лише цілорічного оздоровлення, а й навчання обдарованих дітей різних вікових категорій за різними освітніми напрямками для підготовки їх до предметних олімпіад і конкурсів.

Контингент навчально-тренувальних зборів – обдаровані діти – переможці районних, обласних і Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів МАН.

Навчання проводиться за програмами та навчально-тематичними планами, розробленими методистами Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського (нині Полтавська академія неперервної освіти).

Для якісного і конструктивного навчального процесу залучаються найкращі викладачі закладів загальної середньої та вищої освіти Полтавщини. Лекторський склад задіяний в НОК «Ерудит»: професори – 4%, кандидати наук – 16%, Волонтери Корпусу Миру – 3%, вчителі-методисти та вчителі вищої категорії – 77%.

Навчально-виховний процес в «Ерудиті» триває протягом 8 місяців (І семестр – з вересня по грудень для учнів 10-11 класів; ІІ семестр – з лютого по травень для учнів 8-9 класів) з 9 навчальних предметів (математики, історії, хімії, української мови і літератури, інформатики, географії, англійської мови, біології, фізики). Тривалість кожного заїзду становить 10 днів. За один заїзд заклад приймає 70 осіб.

Навчальні заняття тривають з 8:30 до 15:30. Для того, щоб учні могли наздогнати пропущений у школі матеріал, під час кожного заїзду залучаються викладачі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка, які проводять консультації з інших навчальних предметів.